« előző oldal
következő oldal »
Új szemlélet a köznevelésben: fókuszban a tanulási eredmények
2017. november 17.
A tanulási eredményeken alapuló nevelési-oktatási szemléletről rendezett konferenciát az Oktatási Hivatal (OH), az Európai Képesítési Keretrendszer (EKKR) nemzeti koordinációját ellátó intézmény 2017. november 16-án, Budapesten. A rendezvényt Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős helyettes államtitkára nyitotta meg.
Átfogó fejlesztési program indult a végzettség nélküli iskolaelhagyás csökkentésére
2017. október 18.
Az Oktatási Hivatal (OH) kiemelt projektje, A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása (EFOP-3.1.5-16-2016-00001) hozzájárul az oktatási egyenlőtlenségek mérsékléséhez, és segíti a leghátrányosabb helyzetű tanulókat a munkaerőpiacon nélkülözhetetlen tudás és végzettség megszerzésében is.
27. tudományos és innovációs tehetségkutató verseny
2017. október 10.
A Magyar Innovációs Szövetség 27. alkalommal hirdet ifjúsági tudományos és innovációs tehetségkutató versenyt hazai és határon túli magyar középiskolás diákoknak.
Magyarországon ülésezik az IEA
2017. október 9.
Október 10-13. között Budapesten tartja éves rendes közgyűlését a tanulmányi mérés-értékeléssel és kutatással foglalkozó nemzetközi tudományos társaság, az International Association of the Evaluation of Educational Achievement (IEA). Az IEA és az Oktatási Hivatal – a társaság magyar tagszervezete – közös rendezvényén több mint 40 országból csaknem 100, az IEA-vizsgálatok megszervezésén közvetlenül dolgozó szakember vesz részt. Az eseményt dr. Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára nyitja meg.
Hátrányos helyzetű gyermekeken segít az Esélyteremtő óvoda projekt
2017. szeptember 27.
Az Oktatási Hivatal kiemelt projektje az Esélyteremtő óvoda, amely az Európai Unió 4,193 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatásából valósul meg. A program elemei módszertani segítséget nyújtanak a hátrányos helyzetű gyermekek óvodai neveléséhez, és támogatják későbbi iskolai sikerességüket – hangzott el a projekt nyitókonferenciáján, 2017. szeptember 27-én, Budapesten.
Megújult formában indult el az oktatási igazolványok adminisztrációs rendszere
2017. szeptember 7.
Az Oktatási Hivatal (OH) 2017 augusztusában bevezette az Oktatási igazolványok intézményi adminisztrációs rendszerét (OKTIG-rendszer).
Fontos változás a felsőoktatási felvételi eljárás dokumentumkezelésében
2017. július 5.
Az idei felsőoktatási felvételi eljárásban nem kell beküldeniük az érettségi bizonyítványukat a felvételi rendszerbe azoknak a jelentkezőknek, akik 2017-ben a magyar kétszintű rendszerben tettek érettségi vizsgát.
EYCA Kiválósági Díjat nyert az Oktatási Hivatal
2017. június 13.
Magyarországon először az Oktatási Hivatal (OH) és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) együttműködése nyerte el az EYCA (European Youth Card Association) Kiválósági Díjat. Az ünnepélyes eredményhirdetésre az EYCA XXXIII. Éves Konferenciájának zárónapján, 2017. június 3-án került sor, Belgrádban.
Lezáráshoz közelednek az Oktatási Hivatal projektjei a Nemzeti Tehetség Program 2. pályázati fordulójában
2017. május 23.
A Nemzeti Tehetség Program 2. pályázati fordulójában támogatott három sikeres projektjét mutatta be az Oktatási Hivatal a pályázatok záróértekezletén Budapesten, május 16-án. A három projektre kapott 118,5 millió forintos támogatásból főképp az Oktatási Hivatal honlapján keresztül közvetlenül elérhető TehetségTár program informatikai rendszere bővült. Létrejött továbbá a köznevelés rendszerében az első online matematikai kompetenciamérés a matematikában tehetséges tanulók azonosítása céljából (MaTalent2), és megvalósultak a Tehetségakadémia első kurzusai is.
Ünnepélyes keretek között adták át a bázisintézményi címeket
2017. május 4.
Az Oktatási Hivatal Pedagógiai Oktatási Központjai az idei évben is megszervezték az illetékességi területükön a gazdag programot kínáló Tavaszi Pedagógiai Napok címet viselő rendezvénysorozatot amelyeknek fontos része volt az „Oktatási Hivatal Bázisintézménye" címek az azzal együttjáró oklevelek és a bázisintézményi címet hirdető dísztáblák átadása a címet elnyert intézmények vezetői részére.
Az Oktatási Hivatal hat külföldi intézmény esetében zárta le jogerősen a működési engedélyt felülvizsgáló hatósági eljárást
2017. április 23.
A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény értelmében Magyarország államilag elismert magyar felsőoktatási intézményeinek, illetve a Magyarországon működési engedéllyel rendelkező külföldi felsőoktatási intézmények működési engedélyét az Oktatási Hivatalnak ötévente felül kell vizsgálnia. A felülvizsgálati eljárásokat az Oktatási Hivatal - a 2015-ben rendeleti szinten megjelent részletszabályozás alapján - 2016-ban kezdte meg, eddig hat eljárás vonatkozásában született jogerős lezáró döntés.
« előző oldal
következő oldal »