Főkedvezményezett: Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet
Konzorciumi tagok: Magyar Államkincstár, Központi Statisztikai Hivatal Népességtudományi Kutatóintézet, Oktatási Hivatal
A kiemelt projekt megvalósítási ideje:
2017. április 1. – 2023. szeptember 30.
Az Oktatási Hivatal programelemének a megvalósítási ideje:
2017. április 1. – 2019. június 30.
Támogatás összege: 5.535.898.908 Ft
Az Oktatási Hivatal keretösszege: 119.123.700 Ft
A támogatás mértéke: 100%
„A szociális ágazat módszertani és információs rendszereinek megújítása" című kiemelt projekt célja a szociális ágazat korszerűsítése, megfeleltetése a legújabb szakmai, technológiai, kutatási, tudományos és igazgatási feltételeknek a hatékony közfeladat-ellátás és a közszolgáltatások jobb hozzáférhetősége érdekében. További céljai között szerepel a szakmatámogató rendszerek modernizációja, hatékonyabbá tétele, az új EFOP standard pályázatos projektek eredményességét segítő központi funkciók kialakítása, a területen dolgozó szakemberek, intézményvezetők mindennapi szakmai munkájának támogatása.
A szociális szakmatámogató rendszerek fejlesztésének egyik eleme a területen dolgozó szakemberek munkájának módszertani támogatása. E cél érdekében jelentek meg standard pályázatos projektek is, köztük a szociális munka módszereinek óvodai, iskolai környezetben történő adaptálását célzó „EFOP-3.2.9-16 Óvodai és iskolai szociális segítő tevékenység fejlesztése" című pályázat. A szociális ágazat módszertani és információs rendszereinek megújítására indított kiemelt projekt feladata a pályázat eredményes működésének támogatása.
Az Oktatási Hivatal projektelemének céljai
Az Oktatási Hivatal konzorciumi partnerként részt vállal az óvodai és iskolai szociális támogató szolgáltatások fejlesztésében, és az alábbi célok elérését tervezi:
Az Oktatási Hivatal projektelemének feladatai
Az Oktatási Hivatal által megvalósítandó programelem nyomon követi a család- és gyermekjóléti központok pályázatainak megvalósulását a köznevelési intézményekben. Támogatja a különböző ágazati szabályok szerint működő intézmények munkatársait az együttműködések kialakításában. A szociális szolgáltatók és a köznevelési intézmények együttműködésének közös eljárásrendjét helyben alakítják ki az együttműködő felek. A központi programelem feladata az eljárások, jó gyakorlatok feltérképezése, összegyűjtése, elemzése, majd egységes módszertani útmutatók fejlesztése, jogszabályi ajánlások elkészítése.
Elérhetőség: efop194@oh.gov.hu
A projekt megkezdésekor hatályos támogatási szerződés itt érhető el.
A támogatási szerződés 1. számú módosítása itt érhető el
A projekt hatályos támogatási szerződése itt érhető el.