A Digitális Témahét fő célja a digitális pedagógia módszertanának népszerűsítése és elterjesztése a köznevelésben. A program fontos törekvése, hogy a digitális kompetenciafejlesztés az informatika órán túl kiterjedjen más tantárgyakra is. A részt vevő pedagógusok és diákok változatos és kreatív iskolai projektek keretében fejleszthetik képességeiket technológiával támogatott tanulás során.
A 2017/18-as tanévben a Digitális Témahét 2018. április 9. és 13. között lesz, és reméljük, hogy a résztvevők száma ismét tovább fog nőni. Az idei tanévben kiemelt szempontjaink a médiatudatosságra való nevelés, a gyermekvédelem, és a digitális közgyűjtemények használata.
A 2018-as Digitális Témahét felkészülési időszakára projektíró pályázatot hirdetünk. A pályázatra projekttervet lehet benyújtani. Elsősorban gyakorló pedagógusoktól és felsőfokú intézmények pedagógus hallgatóitól várunk pályaműveket. A díjazott pályaművek a Tudásbázis mintaprojektjei között kapnak helyet, ezzel nyújtva támogatást a digitális pedagógia területén kevésbé jártas, ugyanakkor elkötelezett pedagógusok számára a felkészülésben.
A pedagógiai tájékoztatás ellátásának eszközei és módszerei:
A Hivatal a könyvtárpedagógiai munka fejlesztése érdekében együttműködik az óvodai, iskolai és a kollégiumi könyvtárakkal.
Szalczerné Garai Anna Mária – Szalczerne.Garai.Maria@oh.gov.hu |
Jogszabályi háttér: 48/2012.(XII.12.) EMMI rendelet 5.§ (1), (2)
Információ nyújtása pályázati lehetőségekről, pedagógiai tájékoztatók, segédletek közzététele. A szaktanácsadók, tantárgygondozók által összegyűjtött, az óvodai neveléshez, az iskolai tantárgyak oktatásához kapcsolódó új információk, szakmai-módszertani segédanyagok közreadása.
Megyei pedagógiai szakkönyvtár működtetése. A könyvtár feladatköre: http://konyvtar.zalaioktatas.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=232&Itemid=32
![]() |
eTwinning – az európai iskolák közössége:
2016. január elsejétől a Magyarországi eTwinning Szolgáltatópont szerepét az Oktatási Hivatal Pedagógiai-szakmai Szolgáltatások Koordinációs Főosztálya látja el. A főosztály, a pedagógiai-szakmai szolgáltatásokkal kapcsolatos helyi feladatokat ellátó Pedagógiai Oktatási Központok segítségével az eTwinning nemzetközi programjáról is tájékoztatást nyújt. Hogy pontosan mi az eTwinning, kik és hogyan vehetnek részt a programban, s hogy miért érdemes hozzá csatlakozni, ide kattintva kiderül. >>
Hasznos linkek: