Az „Oktatási Hivatal Bázisintézménye" címet 2017 őszén Baranya megyében 16 intézmény nyerte el, akik pályázati programjuk megvalósítása során megnyitották kapuikat a horizontális tudásmegosztásban szívesen résztvevő pedagógusok számára. Három év alatt a bázisintézmények által meghirdetett különféle szakmai programokon, bemutató órákon, nyitott foglalkozásokon, műhelyeken, koncerteken, egyéb rendezvényeken összesen több mint 6500 fő vett részt. 215 alkalommal osztották meg működő jó gyakorlataikat a bázisintézmények saját helyszíneiken, további 13 alkalommal kihelyezve más intézményekben. A bázisintézmények 425 alkalommal biztosítottak helyszínt az Oktatási Hivatal által szervezett versenyek megyei fordulójára, és egyéb rendezvényekre.
Ezúton is köszönjük a bázisintézményekben dolgozó kollégák magas színvonalú, önzetlen tudásmegosztó és szervező munkáját.
A második 3 éves ciklus pályázati kiírására 2020. tavaszán került sor, melyre rendkívül magas színvonalú pályaművek érkeztek. Óvodák, általános iskolák, alapfokú művészeti iskolák, EGYMI-k, gimnáziumok és szakgimnáziumok mellett kollégiumokkal is bővült az intézménytípusok köre, valamint pályáztak olyan intézmények is, amelyek nem csak egy, hanem több intézménytípusukkal is részt kívántak venni a címmel járó tudásmegosztó folyamatban.
A benyújtott pályázati dokumentációk elbírálása után 2020-2023-ig 19 intézmény viseli az „Oktatási Hivatal Bázisintézménye” címet. A 19 nyertes pályázó összesen 82 jó gyakorlatot ajánlott fel, melyeket a folyamatosan meghirdetésre kerülő programok során ismertetnek meg az érdeklődőkkel.
A széleskörű együttműködés reményében biztatjuk Önöket a folyamatosan meghirdetendő programokon való részvételre, bízunk abban, hogy az esélyteremtéstől a tehetséggondozásig, a tanár-diák, pedagógus-pedagógus, és a szülő-pedagógus együttműködés minden szintjén találnak a megosztásra kínált jó gyakorlatok között olyanokat, melyek követésre érdemesek és alkalmasak.