Pedagógusminősítés, országos pedagógiai-szakmai ellenőrzés

Pedagógusminősítés

A pedagógusok minősítési eljárását a pedagógusok előmeneteli rendszeréről és a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény köznevelési intézményekben történő végrehajtásáról szóló 326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendelet szabályozza.

A Nyíregyházi Pedagógiai Oktatási Központ közreműködik az Oktatási Hivatal által szervezett, a pedagógusok előmeneteli rendszerének részeként működő pedagógusminősítési eljárás megszervezésében és megvalósításában. Feladatunk az intézmények, pedagógusok és a szakértők támogatása. Az eljárással kapcsolatos kérdéseket, észrevételeket az poknyiregyhaza@oh.gov.hu e-mail címre várjuk.

Az alábbi munkatársaktól kérhetnek segítséget:

Kiss Erika pedagógiai referens - Kiss.Erika@oh.gov.hu

Oroszváriné Gál Gabriella pedagógiai referens – Oroszvarine.Gal.Gabriella@oh.gov.hu

Pál Mónika pedagógiai referens – Pal.Monika@oh.gov.hu

Petróné Zoltai Katalin pedagógiai referens – Petrone.Zoltai.Katalin @oh.gov.hu

Az eljárással kapcsolatos útmutatókat, kiadványokat az alábbi linken érheti el:

http://www.oktatas.hu/kiadvanyok

 

Országos pedagógiai-szakmai ellenőrzés

Az országos pedagógiai-szakmai ellenőrzés (tanfelügyelet) rendszerének működtetését a köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (a továbbiakban: Nkt.) 78. § (1) bekezdésének f) pontja írja elő, jogszabályi hátterét az Nkt. mellett a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet határozza meg.

Az ellenőrzést ötévente egy alkalommal minden pedagógus esetében el kell végezni. Az ellenőrzés feladata és célja, hogy a pedagógusok, az intézményvezetők, valamint az intézmények külső értékelésén keresztül támogassa a nevelési-oktatási intézmények szakmai fejlődését.


A témában érintett összes útmutató, segédlet, illetve kézikönyv az alábbi címről letölthető:

http://www.oktatas.hu/kiadvanyok

Antalné Nyárádi Enikő Csilla - Antalne.Nyaradi.Eniko.Csilla@oh.gov.hu

Dr. Kovács Ferencné - Kovacs.Ferencne@oh.gov.hu

Szegediné Karóczkai Enikő - Szegedine.Karoczkai.Eniko@oh.gov.hu

Nyomtatás