Ugrás a tartalomhoz

Szakmai rendezvények

 

Vezető szaktanácsadói pályázatok

Az Oktatási Hivatal pedagógiai oktatási központjai 2023. november 7-ei határidővel pályázatot hirdetnek vezető szaktanácsadói feladatellátásra. További információk a linkre kattintva olvashatók.


Őszi Pedagógiai Szakmai Napok 2023.

Tisztelt Intézményvezetők! Tisztelt Pedagógusok! Kedves Kollégák!

Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2023. október 9-20. között megrendezésre kerülő Őszi Pedagógiai Szakmai Napok rendezvénysorozatára.

Meghívó >>

A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linkeken lehetséges:

Regisztráció a programokra >>

Regisztráció a kiemelt programra >>

Az Őszi Pedagógiai Szakmai Napok bármely rendezvénye esetében, a regisztrációhoz szükséges az adatvédelmi tájékoztatóban foglaltak elolvasása, tudomásulvétele.
Online rendezvényeinket Microsoft Teams felület használatával valósítjuk meg, melyhez a hozzáférést a regisztráció során megadott e-mail címre küldjük az előadás napján.


Lezajlott az Országos Szakmai Tanévnyitó Konferenciasorozat

Minden vármegyében és a fővárosban is lezajlott a 2023/2024. tanévi tanévnyitó rendezvénysorozat, országosan 4000 résztvevővel.

Az alkalmakon bemutatott prezentációk itt érhetők el.

 


Szakmai Tanévindító Műhelysorozat 2023/2024. tanév

Tisztelt Intézményvezetők! Tisztelt Pedagógusok! Kedves Kollégák!


Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2023. augusztus 22-30. között, és szeptember 13-14. között megrendezésre kerülő Szakmai Tanévindító rendezvénysorozatára.


A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehetséges:


Regisztráció a programokra


Szakmai tanévnyitó konferencia – 2023/2024-es tanév

Az Oktatási Hivatal Országos Szakmai Tanévnyitó Konferenciát szervez minden vármegyében és a fővárosban, amelyre tisztelettel meghívjuk a köznevelési intézmények fenntartóinak képviselőit és az intézmények igazgatóit. A rendezvényeken a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a megadott linken lehetséges 2023. augusztus 16-ig.

Regisztráció >>


TAVASZI PEDAGÓGIAI SZAKMAI NAPOK 2023

Tisztelt Intézményvezetők! Tisztelt Pedagógusok! Kedves Kollégák!

Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2023. március 20. és március 30. között megrendezésre kerülő rendezvénysorozatára.

Meghívó és programfüzet >>

A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehetséges.

A Pedagógiai hozzáadott érték, országos mérések és hálózatalapú tudásmegosztás című Szakmai Napra külön linken lehet jelentkezni, a regisztráció határideje 2023. március 21. 12 óra

Regisztráció a Szakmai Napra >>

Regisztráció a programokra >>

 

 


 

Megjelent a pályázat a 2023/2024. tanévre szóló Ökoiskola cím és Örökös Ökoiskola cím elnyerésére

A pályázat benyújtásának határideje: 2023. február 28. éjfél

Részletes információk:

 


 

MEGHÍVÓ

Az Oktatási Hivatal bázisintézményeinek szakmai találkozója

Az Oktatási Hivatal Pedagógiai-szakmai Szolgáltatások Koordinációs Főosztálya Szakmai Szolgáltatások Osztálya online szakmai napot szervez meghívott bázisintézmények részvételével.

A szakmai nap célja: A bázisintézmények hálózati szerepének erősítése, a horizontális tanulás lehetőségeinek bemutatása, szakmai támogatás nyújtása.

Résztvevők: Bázisintézmények vezetői és koordinátorai, az Oktatási Hivatal Pedagógiai-szakmai Szolgáltatások Koordinációs Főosztálya főosztályvezetője és a feladat ellátásával megbízott munkatársai, a POK főosztályvezetők és az általuk delegált munkatársak,

Időpont: 2022. november 15. (kedd), 13:00

Megvalósítás:

A konferencia/találkozó online formában kerül megrendezésre Microsoft Teams felületen.

A konferencia tervezett programja >>

Megtisztelő jelenlétére feltétlenül számítunk!

Üdvözlettel:

Urbán Ferenc Ábel
köznevelési elnökhelyettes
Oktatási Hivatal


Tisztelt Intézményvezetők! Tisztelt Pedagógusok! Kedves Kollégák!

Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2022. október 10-26. között megrendezésre kerülő Őszi Pedagógiai Szakmai Napok rendezvénysorozatára.

Meghívó és programfüzet

A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehetséges:

Regisztráció a programokra


Tisztelt Intézményvezetők! Tisztelt Pedagógusok! Kedves Kollégák!


Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2022. augusztus 23-24-én, és szeptember 5-én megrendezésre kerülő tanévindító rendezvénysorozatára.


Meghívó és programfüzet


A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehetséges:


Regisztráció a programokra


Szakmai tanévnyitó konferenciasorozat 2022

Az Oktatási Hivatal 2022 augusztusában szakmai tanévnyitó konferenciasorozatot szervez a köznevelési intézmények vezetőinek. A szakmai programokról itt olvashat bővebben.


TAVASZI PEDAGÓGIAI SZAKMAI NAPOK 2022

Tisztelt Intézményvezetők! Tisztelt Pedagógusok! Kedves Kollégák!


Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2022. március 16. és március 31. között megrendezésre kerülő rendezvénysorozatára.

Meghívó és programfüzet

A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Regisztrálni az alábbi linken lehetséges:

A személyre szabott tanulási utak, az interakció és kooperáció színterei című Szakmai Napra külön linken lehet jelentkezni, a regisztráció határideje 2022. március 21. 12 óra

Regisztráció a programokra>>

Regisztráció a Plenáris Szakmai Napra>>


Megnyílt az Oktatási Hivatal 2022. évi pedagógiai-szakmai szolgáltatásokra vonatkozó online igényfelmérője

Az Oktatási Hivatal egyik kiemelt célja, hogy a köznevelési intézmények hatékonyságának, eredményességének növeléséhez folyamatos pedagógiai-szakmai támogatást biztosítson.  Nagy örömmel tapasztaljuk, hogy a Hivatal által kínált szolgáltatásokat évről-évre egyre több intézmény, óvodától a középiskoláig veszi igénybe.

2022-ben is arra törekszünk, hogy minél szélesebb választékot kínáljunk Önöknek annak érdekében, hogy az intézmény sajátos szükségleteinek megfelelően választhasson kínálatunkból, amelyeket személyes látogatás és online formában is biztosítunk.

Ahhoz, hogy a szolgáltatások megvalósítása tervezhető legyen, az előző évekhez hasonlóan arra kérjük Önt, hogy kollégáival egyeztetve szíveskedjen átgondolni, mely területeken tartják szükségesnek a segítséget.

Az Oktatási Hivatal ebben az évben is létrehozta az on-line igényfelmérő felületet. Tisztelettel kérjük, hogy a https://www.oktatas.hu/igenyfelmero oldalon található igényfelmérő űrlapot szíveskedjen 2022. január 12-ig kitölteni. A belépéshez használja a www.oktatas.hu oldalhoz kapcsolódó felhasználó nevét és jelszavát, amennyiben annak validációja a mesterjelszó kezelő rendszerben már megtörtént. (Új felhasználó esetén el kell végezni a meterjelszó validációt - lásd. Útmutató.)

Kérjük, amennyiben az Ön által vezetett intézmény több feladatellátási helyen működik, a pedagógiai-szakmai szolgáltatási, szaktanácsadási igényeket feladatellátási helyenként szíveskedjen jelezni az igényfelmérőn.

Köszönjük az együttműködést!


ŐSZI PEDAGÓGIAI SZAKMAI NAPOK 2021

Tisztelt Intézményvezetők!
Tisztelt Pedagógusok!
Kedves Kollégák!

Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2021. november 8. és november 19. között megrendezésre kerülő rendezvénysorozatára.

Meghívó és programfüzet >>

A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linkeken lehetséges:

A plenáris Óvodai Szakmai Napra külön linken lehet jelentkezni, a regisztráció határideje 2021. november 5. 12 óra.

A további programokra a kiválasztott rendezvény előtti munkanap 12.00-ig van lehetőségük regisztrálni.

Az Őszi Pedagógia Szakmai Napok jelenléti rendezvényein kizárólag védettségi igazolvánnyal rendelkező személyek vehetnek részt!
Online rendezvényeinket Microsoft Teams felület használatával valósítjuk meg, melyhez a hozzáférést a regisztráció során megadott e-mail címre küldjük az előadás napján.


Októberben folytatódik az Oktatási Hivatal pályaorientációt támogató online eszközeinek megismerését segítő tájékoztató rendezvény

A rendezvény célja, hogy a résztvevők megismerhessék az Oktatási Hivatal által fejlesztett pályaorientációt támogató online eszközöket, azok működését és használatát. A nyolcadik évfolyamos tanulók számára kötelező, a pályaválasztást megalapozó kompetenciák vizsgálatára fejlesztett digitális eszközt, valamint a pályaorientációt támogató komplex online mérőeszközt, a POM-ot.

A tájékoztató rendezvényeken részt vett azon pedagógusoknak, akik áttekintik a POM kézikönyvét, majd ezt követően kitöltenek egy online reflexiós kérdőívet a POM implementálásával kapcsolatban, 5 óra időtartamról szóló továbbképzési igazolást állítunk ki, amely a 277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet 5. § (3) d) pontja szerint a 120 órás kötelező továbbképzésbe beszámítható. Az igazolást elektronikusan – letölthető (PDF) formátumban – saját e-mail címén keresztül kapja kézhez a résztvevő.

Jelentkezni internetes felületen keresztül lehet. A felületen tudja megadni a regisztrációhoz szükséges személyes adatait és itt tudja kiválasztani az Önnek megfelelő időpontot. Kérjük, a felületen olvassa el az adatvédelmi tájékoztatót is. Ön az alábbi linken keresztül tud regisztrálni:

https://www.oktatas.hu/konfreg/!KonfReg/index.php/konfreg/index/tajekoztato_rendezveny_okt_12_19

tájékoztató időpontja jelentkezési határidő
2021.10.12. 14.00 – 16.00 2021.10.10.
2021.10.19. 14.00 – 16.00 2021.10.15.

 

Érdeklődés és további információk a képzési lehetőségekről: kepzes.efop3213@oh.gov.hu


Októberben ismét indul az Oktatási Hivatal pályaorientációt támogató online eszközeinek megismerését segítő tájékoztató rendezvénysorozat

A rendezvény célja, hogy a résztvevők megismerhessék az Oktatási Hivatal által fejlesztett pályaorientációt támogató online eszközöket, azok működését és használatát. A nyolcadik évfolyamos tanulók számára kötelező, a pályaválasztást megalapozó kompetenciák vizsgálatára fejlesztett digitális eszközt, valamint a pályaorientációt támogató komplex online mérőeszközt, a POM-ot.

A tájékoztató rendezvényeken részt vett azon pedagógusoknak, akik áttekintik a POM kézikönyvét, majd ezt követően kitöltenek egy online reflexiós kérdőívet a POM implementálásával kapcsolatban, 5 óra időtartamról szóló továbbképzési igazolást állítunk ki, amely a 277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet 5. § (3) d) pontja szerint a 120 órás kötelező továbbképzésbe beszámítható. Az igazolást elektronikusan – letölthető (PDF) formátumban – saját e-mail címén keresztül kapja kézhez a résztvevő.

Jelentkezni internetes felületen keresztül lehet. A felületen tudja megadni a regisztrációhoz szükséges személyes adatait és itt tudja kiválasztani az Önnek megfelelő időpontot. Kérjük, a felületen olvassa el az adatvédelmi tájékoztatót is. Ön az alábbi linken keresztül tud regisztrálni:

https://www.oktatas.hu/konfreg/!KonfReg/index.php/konfreg/index/tajekoztato_rendezveny_okt

tájékoztató időpontja jelentkezési határidő
2021.10.04. 14.00 – 16.00 2021.09.29.
2021.10.05. 14.00 – 16.00 2021.09.30.
2021.10.06. 14.00 – 16.00 2021.10.01.
2021.10.07. 14.00 – 16.00 2021.10.02.

Érdeklődés és további információk a képzési lehetőségekről: kepzes.efop3213@oh.gov.hu

 


Heves megyei szakmai tanévnyitó konferencia

Az Oktatási Hivatal tanévnyitó rendezvénye, amelyen az oktatásirányítás és háttérintézményeinek képviselői ismertetik a 2021/2022-es tanév változásait és fejlesztéseit.

Helyszín: Megyeháza-Barkóczy terem
3300 Eger, Kossuth Lajos utca 9.

Időpont: 2021. augusztus 26. csütörtök, 13.00 óra

Jelentkezési határidő: 2021. augusztus 25. szerda, 12.00 óra

Program >>


A tanévnyitó konferencián kizárólag védettségi igazolvánnyal rendelkező személyek vehetnek részt!

Regisztráció >>

 


FELHÍVÁS


III. Kárpát-medencei Pedagógus Szabadegyetem

„Pedagógusok a végzettség nélküli iskolaelhagyás elleni küzdelem szolgálatában”

Az Oktatási Hivatal „Tematikus együttműködés erősítése a köznevelés és felsőoktatás terén a Kárpát-medence szomszédos országaival” (EFOP-3.10.1-17-2017-00001) projektje 2021. augusztus 13. és 15. között szabadegyetemet szervez a pedagógusok oktató-nevelő munkájának segítésére, jóllétük és teljesítményük támogatására. A rendezvény korlátozott befogadóképessége miatt online részvételre biztosítunk lehetőséget.

A rendezvényhez tartozó részletes program ezen a linken tekinthető meg.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött; részvételi szándékát ezen a regisztrációs linken 2021. augusztus 12., csütörtök 14.00 óráig jelezheti.


Tulipános Program – a magyar kultúra helye és szerepe az óvodában

Óvodapedagógusoknak nyújt hasznos információkat és ötleteket a „Tulipános Program – a magyar kultúra helye és szerepe az óvodában” című ingyenes szakmai program. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával meghirdetett workshopon az óvodapedagógusok átfogó képet kaphatnak arról, hogyan lehet a gyermekek korosztályi sajátosságához illeszkedve, korszerű pedagógiai módszerekkel és hagyományos értékekkel jelen lenni az óvoda világában.

A háromórás programot Balatoni Katalin néptáncpedagógus, neveléstudományi kutató, gyakorló pedagógus, az „Így tedd rá!” programgazdája vezeti.

A workshopra a Tulipános Program internetes oldalán lehet regisztrálni. A várható jelentős érdeklődés miatt a programot öt időpontban is meghirdetik április vége és május közepe között.


Tavaszi Pedagógiai Szakmai Napok 2021.

Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2021. április 12. és április 29. között megrendezésre kerülő rendezvénysorozatára.

Meghívó >>

A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehetséges.

Regisztráció >>


Ismét indul a „Felkészítés a pályaorientációt támogató mérőeszköz /POM/ használatára és a köznevelésben történő alkalmazására” elnevezésű pedagógus-továbbképzés online kontakt formában.

A képzés célja, hogy a résztvevők megismerhessék az EFOP-3.2.13 projekt keretében fejlesztett pályaorientációs mérő- és támogatóeszköz, azaz a POM használatát, valamint bővítsék és rendszerezzék pályaorientációs módszertani ismeretüket és gyakorlatukat.

2021. február és április között lehetőség nyílik 30 órás, akkreditált pedagógus-továbbképzésen való részvételre. A továbbképzés folyamatba ágyazott; a hagyományos továbbképzési napok és közbeiktatott gyakorlat kombinációja, elvégzéséről tanúsítványt állítunk ki.

A képzést ajánljuk minden általános iskolában és gimnáziumban tanító pedagógusnak, kiemelten a pályaválasztásért felelős pedagógusoknak és osztályfőnököknek, valamint a pedagógiai szakszolgálat továbbtanulási, pályaválasztási tanácsadást végző munkatársainak.

A járványügyi helyzet kockázati tényezőit figyelembe véve, az Emberi Erőforrások Minisztériuma 1/2020. (IX.08) utasításával összhangban a továbbképzést személyes részvétel helyett online kontakt formában szervezzük, amelyre a továbbképzés akkreditációja is lehetőséget biztosít. Ennek értelmében az Oktatási Hivatal által információbiztonsági szempontból is támogatott digitális felületen, a Microsoft TEAMS-en keresztül bonyolítjuk le a továbbképzést. Az online képzés esetén a tréner az interneten keresztül, személyesen tartja a kapcsolatot a résztvevőkkel.

Figyelem! A projekt által szervezett korábbi, „A pályaorientációs tevékenység szerepe, feladatai – érzékenyítő, szemléletformáló” című akkreditált, pedagógus-továbbképzésen részt vett kollegák jelentkezését nem tudjuk fogadni, mivel az újabb akkreditált képzésen történő részvételüket nem tudjuk elszámolni a projektben. Számukra e-learning formában van lehetőség a képzés elvégzésére 10 vagy 5 képzési órában, ennek elvégzéséről igazolást állítunk ki, amely szintén beszámítható a kötelező pedagógus továbbképzésbe.

Érdeklődés és további információk a képzési lehetőségekről: kepzes.efop3213@oh.gov.hu

ssz. első nap második nap helyszín
1. 2021.02.22.
2021.03.08. Békéscsaba
2. 2021.02.23. 2021.03.09. Debrecen
3. 2021.02.23. 2021.03.09. Pécs
4. 2021.02.24. 2021.03.10. Kaposvár
5. 2021.02.25. 2021.03.11. Salgótarján
6. 2021.02.26. 2021.03.12. Szeged
7. 2021.03.02. 2021.03.16. Nyíregyháza
8. 2021.03.02. 2021.03.16. Miskolc
9. 2021.03.16. 2021.03.30. Győr
10. 2021.03.16. 2021.03.30. Eger
11. 2021.03.17. 2021.03.31. Budapest
12. 2021.03.24. 2021.04.07. Székesfehérvár
13. 2021.04.07. 2021.04.21. Zalaegerszeg
14. 2021.04.07. 2021.04.21. Szolnok


Pályázati felhívás

Pályázat vezető szaktanácsadói feladatok ellátására.

Részletes tájékoztató >>


Az Oktatási Hivatal ebben az évben is létrehozta az on-line igényfelmérő felületet. A kitöltési határidő módosításra került, erről a mai napon a KIR-en keresztül értesítettük a köznevelési intézmények vezetőit. Tisztelettel kérjük, hogy a https://www.oktatas.hu/igenyfelmero oldalon található igényfelmérő űrlapot szíveskedjen 2021. január 15-ig kitölteni.


Az igényfelmérőről további tájékoztatás kérhető a szszo.pszkf@oh.gov.hu e-mail címen.


Lezajlott az 5. fenntarthatósági témahét – Zöld Tündér díjjal tüntették ki az Oktatási Hivatalt

2020. október 5-étől 9-éig tartott az 5. fenntarthatósági témahét, amely hathetes programsorozattal folytatódik. Idén először a Kárpát-medence összes magyar iskoláját meghívták a szervezők. Az 1804 iskolai regisztrációból 121 a határon túlról érkezett.

A fenntarthatósági témahét online nyitórendezvényét idén már 4561 regisztrált látogató követte a meghirdetett időpontban, és 24 ezer osztályból összesen 396 ezer diák vett részt a programokon, versenyeken, és tanult végig legalább egy tanórát a témakörönként és korosztályonként elérhető tananyagokból.

Az Oktatási Hivatal (OH) Pedagógiai Oktatási Központjai évek óta a pedagógus-továbbképzések szervezési feladatainak ellátásával támogatják a program sikerét, idén pedig az online tanórák óraterveit is az OH Pedagógiai-szakmai Szolgáltatások Koordinációs Főosztályának munkatársai lektorálták. Az elmúlt évek témahetein nyújtott támogató munkájának elismeréséül az Oktatási Hivatalt idén „a Fenntarthatósági Témahét legaktívabb szakmai partnereként" Zöld Tündér díjjal tüntették ki.

Az idei és a korábbi évek témaheteinek anyagai itt érhetők el.


„Ifjú tudósok” tudományos középiskolai vetélkedő

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Oktatási Hivatal tudományos vetélkedőt hirdet a Magyarországon és a szomszédos országokban élő 11–12. évfolyamos középiskolásoknak.

A vetélkedő célja, hogy a kiemelkedően tehetséges tanulók bemutathassák a történelem, a biológia és a kémia tudományterületeken való jártasságukat, kiemelkedő tudásukat; továbbá hogy példát mutasson a Kárpát-medence államaiban élő középiskolásoknak és a társadalom szélesebb csoportjainak a magas szintű tudásról és a széles körű műveltségről.

Az „Ifjú tudósok” vetélkedőn egyénileg lehet nevezni. A vetélkedő háromfordulós lesz. Az elődöntő mindhárom tudományterületen esetében egy-egy online feladatsor megoldásából áll. A középdöntő már személyes jelenlétet igényel, és három helyszínen: tervezetten Budapesten, Székesfehérváron és Szolnokon rendezik meg. A döntő rövidebb televíziós fordulókból áll majd: az idáig jutó versenyzők Budapesten stúdiókörülmények között mérhetik össze tudásukat.

A tanulók részvételének, nevezésének és szakmai felkészülésének támogatását az érintett középiskola vezetője biztosítja. (A tanulók ugyan egyénileg versenyeznek, de az adott köznevelési intézményen keresztül jelentkeznek, és az Oktatási Hivatal a köznevelési intézménnyel van kapcsolatban.) Egy iskolából többen is jelentkezhetnek. A jelentkezés és a részvétel ingyenes.

További részletek a versenykiírásban olvashatók.

 


Őszi Pedagógiai Szakmai Napok 2020.

Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2020. október 12. és október 22. között megrendezésre kerülő programsorozatára.

Meghívó >>

A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehetséges.

Regisztráció >>

FIGYELEM! Az országos szervezésű rendezvényekre történő regisztráció eltér a többi rendezvénytől!
Regisztráció a Diabétesz oktatási program a cukorbeteg gyerekekért című online előadásra >>


Indul a „Felkészítés a pályaorientációt támogató mérőeszköz /POM/ használatára és a köznevelésben történő alkalmazására” elnevezésű pedagógus-továbbképzés online kontakt formában.


A képzés célja, hogy a résztvevők megismerhessék az EFOP-3.2.13 projekt keretében fejlesztett pályaorientációs mérő- és támogatóeszköz, azaz a POM használatát, valamint bővítsék és rendszerezzék pályaorientációs módszertani ismeretüket és gyakorlatukat.

2020. október és december között lehetőség nyílik 30 órás, akkreditált pedagógus-továbbképzésen való részvételre. A továbbképzés folyamatba ágyazott; a hagyományos továbbképzési napok és közbeiktatott gyakorlat kombinációja, elvégzéséről tanúsítványt állítunk ki.

A képzést ajánljuk minden általános iskolában és gimnáziumban tanító pedagógusnak, kiemelten a pályaválasztásért felelős pedagógusoknak és osztályfőnököknek, valamint a pedagógiai szakszolgálat továbbtanulási, pályaválasztási tanácsadást végző munkatársainak.

A járványügyi helyzet kockázati tényezőit figyelembe véve, az Emberi Erőforrások Minisztériuma 1/2020. (IX.08) utasításával összhangban a továbbképzést személyes részvétel helyett online kontakt formában szervezzük, amelyre a továbbképzés akkreditációja is lehetőséget biztosít.

Ennek értelmében az Oktatási Hivatal által információbiztonsági szempontból is támogatott digitális felületen, a Microsoft TEAMS-en keresztül bonyolítjuk le a továbbképzést. Az online képzés esetén a tréner az interneten keresztül, személyesen tartja a kapcsolatot a résztvevőkkel.

Figyelem! A projekt által szervezett korábbi, „A pályaorientációs tevékenység szerepe, feladatai – érzékenyítő, szemléletformáló” című akkreditált, pedagógus-továbbképzésen részt vett kollegák jelentkezését nem tudjuk fogadni, mivel az újabb akkreditált képzésen történő részvételüket nem tudjuk elszámolni a projektben. A későbbiekben számukra e-learning formában lesz lehetőség a képzés elvégzésére, melyről részletes tájékoztatót fogunk küldeni. Ugyanakkor lehetőséget biztosítunk a jelenlegi a továbbképzésre jelentkezők számára, hogy e-learning tananyagként az előző korábbi akkreditált képzésünk (érzékenyítő, szemléletformáló tréning) tananyagát e-learning képzés formájában 10 órában elvégezhessék.

Érdeklődés és további információk: kepzes.efop3213@oh.gov.hu

helyszínek képzési időpontok
1. Budapest 2020.10.01., 2020.10.15.
2. Nyíregyháza 2020.10.01., 2020.10.15.
3. Szolnok 2020.10.01., 2020.10.15.
4. Győr 2020.10.05., 2020.10.19.
5. Kaposvár 2020.10.05., 2020.10.19.
6. Pécs 2020.10.06., 2020.10.20.
7. Eger 2020.10.07., 2020.10.21.
8. Siófok 2020.10.08., 2020.10.22.
9. Zalaegerszeg 2020.10.19., 2020.11.02.
10. Debrecen 2020.10.20., 2020.11.03.
11. Békéscsaba 2020.11.02., 2020.11.16.
12. Szeged 2020.11.05., 2020.11.19.
13. Budapest 2020.11.03., 2020.11.17.
14. Salgótarján 2020.11.09., 2020.11.23.
15. Miskolc 2020.11.12., 2020.11.26.
16. Kecskemét 2020.11.16., 2020.11.30.
17. Debrecen 2020.11.19., 2020.12.03.
18. Nyíregyháza 2020.11.23., 2020.12.07.
19. Szolnok 2020.11.26., 2020.12.10.
20. Dunaújváros 2020.11.27., 2020.12.11.
21. Győr 2020.11.30., 2020.12.14.
22. Pécs 2020.11.30., 2020.12.14.
23. Szombathely 2020.12.01., 2020.12.15.
24. Kaposvár 2020.12.01., 2020.12.15.

 


Tanévnyitó műhelyfoglalkozások 2020.

Kedves Pedagógusok!

Az Egri Pedagógiai Oktatási Központ a 2020/21-es tanév feladataival, aktuális szakmai kérdéseivel foglalkozó tematikus műhelymunkákat hirdet online formában, 2020. szeptember 17-28. között.

A műhelymunkákat mesterpedagógus szaktanácsadók tartják a Microsoft Teams használatával.

A regisztráció lehetősége a műhelymunka időpontja előtt két nappal lezárul.

A regisztrált résztvevők a műhelymunka előtti napon kapják meg emailben a belépési linket az online felületre, amivel be tudnak lépni - a műhelymunka kezdési időpontjától fogva - az értekezletbe.

Regisztráció: https://www.oktatas.hu/konfreg/!KonfReg/index.php/konfreg/index/tanevnyito_muhelyfoglalkozasok_2020_egri_pok

 


Tavaszi Pedagógiai Szakmai Napok 2020.

Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2020. március 18. és április 7. között megrendezésre kerülő rendezvénysorozatára.

Meghívó >>

A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehetséges.

Regisztráció >>


V. Országos Szaktanácsadói konferencia

Az Oktatási Hivatal ötödik alkalommal rendezi meg szakmai konferenciáját a mesterpedagógus szaktanácsadók számára.

A konferencia célja:
a szaktanácsadás országos rendszerének működtetésében közreműködő mesterpedagógus szaktanácsadók tájékoztatása az aktuális feladatokról, az ismeretek bővítése, a pedagógusok támogatásához szükséges szakmai kompetenciák fejlesztése.

A konferencia helyszíne: Lurdy Konferencia- és Rendezvényközpont (1097 Budapest Könyves Kálmán krt. 12-14.)

Időpontja: 2020. február 18. 10.00 – 15.30

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, ezért kérjük, hogy 2020. január 31-ig jelezze részvételi szándékát a jelentkezési lap kitöltésével az alábbi linken:

Regisztráció >>

Meghívó és részletes program >>


Indul a „Pályaorientációs módszertan – felkészítés a pályaorientációt támogató mérőeszköz használatára, a tanulói profil elemzésére" elnevezésű pedagógus-továbbképzés.

A képzés célja, hogy a résztvevők megismerhessék az EFOP-3.2.13 projekt keretében fejlesztett pályaorientációs mérő- és támogatóeszköz, azaz a POM használatát, valamint bővítsék és rendszerezzék pályaorientációs módszertani ismeretüket és gyakorlatukat.

2020. február és április között lehetőség nyílik 30 órás, akkreditált pedagógus-továbbképzésen való részvételre. A továbbképzés folyamatba ágyazott; a hagyományos továbbképzési napok és közbeiktatott gyakorlat kombinációja, mely elvégzéséről tanúsítványt állítunk ki.

A képzést ajánljuk minden általános- és gimnáziumban dolgozó pedagógusnak, kiemelten a pályaválasztásért felelős pedagógusoknak és osztályfőnököknek, valamint a pedagógiai szakszolgálat továbbtanulási, pályaválasztási tanácsadást végző munkatársainak.

Figyelem! A projekt által szervezett korábbi, „A pályaorientációs tevékenység szerepe, feladatai – érzékenyítő, szemléletformáló" című akkreditált, pedagógus-továbbképzésen részt vett kollegák jelentkezését nem tudjuk fogadni, mivel az újabb akkreditált képzésen történő részvételüket a projektben nem tudjuk elszámolni. A későbbiekben számukra lesz lehetőség e-learning formában a képzés elvégzésére, melyről részletes tájékoztatót fogunk küldeni.

Érdeklődés és további információk: kepzes.efop3213@oh.gov.hu

helyszínek képzési időpontok
1.
Szeged
2020. február 10., 2020. február 24.
2.
Békéscsaba
2020. február 11., 2020. február 25.
3. Debrecen
2020. február 13., 2020. február 27.
4. Salgótarján
2020. február 13., 2020. február 27.
5. Eger
2020. február 20., 2020. március 05.
6. Miskolc
2020. február 20., 2020. március 05.
7. Veszprém
2020. március 09., 2020. március 23.
8. Budapest
2020. március 09., 2020. március 23.
9. Győr
2020. március 10., 2020. március 24.
10. Eger
2020. március 12., 2020. március 26.
11. Székesfehérvár
2020. március 12., 2020. március 26.
12. Pécs
2020. március 16., 2020. március 30.
13. Szombathely
2020. március 16., 2020. március 30.
14. Szeged
2020. március 19., 2020. április 02.
15. Debrecen
2020. március 19., 2020. április 02.
16. Kaposvár
2020. április 06., 2020. április 02.
17. Pécs
2020. április 07., 2020. április 21.
18. Budapest
2020. április 07., 2020. április 21.
19. Szolnok
2020. április 16., 2020. április 30.
20. Nyíregyháza
2020. április 16., 2020. április 30.


Szakmai támogatás a testnevelés és a sport területén a köznevelésben

A Magyar Diáksport Szövetség az EFOP 3.2.8. kódjelű, T.E.S.I. - 2.0-Beavatkozások a minőségi (inkluzív) testnevelés oktatás és képzés megvalósítása érdekében - című kiemelt projekt keretében, és az Oktatási Hivatallal együttműködésben, egész napos szakmai szemináriumokat fog szervezni az ország minden régiójában, régiónként 1 alkalommal.
A 2020 januárra tervezett programsorozat célja, hogy a testnevelés oktatásához kapcsolódóan, az abban közreműködő tantárgygondozó szaktanácsadó és a pedagógusok minősítő eljárásában közreműködő szakértő testnevelő tanárokat, tanítókat és kollégiumi nevelőket megszólítsa, és szakspecifikus képzési, együttgondolkodási lehetőséget biztosítson a T.E.S.I. 2020 Kormányzati Stratégiában foglalt, ide vonatkozó beavatkozásoknak megfelelően.
Az MDSZ az elmúlt közel 8 évben rendkívül elhivatottan igyekezett az iskolai testnevelésben és diáksportban dolgozó pedagógusokat megszólítani, számos szakmai programmal, ingyenes akkreditált továbbképzéssel és módszertani kiadvánnyal támogatni munkájukat. Ennek mentén fontosnak tartjuk, hogy támogassuk és megszólítsuk a szakértőként és szaktanácsadóként dolgozó, legmagasabban képzett kollégákat is.
A rendezvények meghívóját és programját ezen linken tekintheti meg.
A programra történő regisztrációt későbbi időpontban tesszük lehetővé az érintett szaktanácsadó és szakértő kollégák számára.

 

Őszi Pedagógiai Szakmai Napok 2019.

Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2019. október 14. és október 25. között megrendezésre kerülő rendezvénysorozatára.

Meghívó >>

A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehetséges.

Regisztráció >>


Heves megyei Szakmai Tanévnyitó Konferencia - 2019

Az Oktatási Hivatal szakmai tanévnyitó konferenciát szervez, amelyen az oktatásirányítás és háttérintézményeinek képviselői ismertetik a 2019/2020-as tanév változásait és fejlesztéseit.

Helyszín: Megyeháza díszterme/Barkóczy terem (3300 Eger, Kossuth Lajos út 9.)

Időpont: 2019. augusztus 26. hétfő, 10.00 óra (regisztráció 9.00 órától)

Információ: POKEger@oh.gov.hu

Részletes program >>


Tavaszi Pedagógiai Szakmai Napok 2019.

Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2019. április 8. és április 30. között megrendezésre kerülő rendezvénysorozatára.

Meghívó >>

A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehetséges.

Regisztráció >>


Őszi Pedagógiai Napok 2018.

Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központja tisztelettel meghívja Önt és intézménye pedagógusait a 2018. október 16. és november 15. között megrendezésre kerülő rendezvénysorozatára.

Meghívó >>

A programokon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehetséges.

Regisztráció >>


Heves megyei szakmai tanévnyitó konferencia

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Oktatási Hivatal, a Klebelsberg Központ és az Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet augusztus 28-án tartotta meg szokásos tanévnyitó konferenciáját Heves megye köznevelési intézményei számára. A jelen lévő intézményvezetők a 2018/2019-es tanév fontosabb eseményeiről, projektjeiről és feladatairól kaptak átfogó tájékoztatást.

A helyszín – a korábbi évek hagyományainak megfelelően – a Megyeháza díszterme volt, ahol Martonné Adler Ildikó, Eger Megyei Jogú Város alpolgármesterének ünnepi megnyitó beszéde után négy művészeti produkciót láthatott a közönség:

Az ünnepi műsor után dr. Maruzsa Zoltán oktatásért felelős helyettes államtitkár az Emberi Erőforrások Minisztériumának képviseletében tájékoztatta a hallgatóságot a köznevelési rendszer fejlesztéseiről. A rendezvényen 180 intézményvezető képviseltette magát a megyéből.

Ezután Merklné Kálvin Mária, az Oktatási Hivatal Pedagógiai-szakmai Szolgáltatások Főosztályának vezetője az Oktatási Hivatal 2018/2019-es tanévbeli főbb feladatairól számolt be a hallgatóságnak.

A tartalmas előadás után Pánczél János, a Klebelsberg Központ köznevelési főosztályvezetője a Klebelsberg Központ legfontosabb feladatairól és fejlesztéseiről tájékoztatta a megjelenteket.

A szünet után Schmidt Istvánné, az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központjának főosztályvezetője az Egri Pedagógiai Oktatási Központ szervezésében megvalósuló szakmai programokat ismertette, melyek a 2018/2019-es tanév során valósulnak meg Heves megyében.

A következő előadást Valaczka András, az Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet főigazgató-helyettese tartotta az intézményükben folyamatban lévő és már megvalósult fejlesztésekről.

A konferencia zárásaként Schmidt Istvánné, az Egri Pedagógiai Oktatási Központ főosztályvezetője köszönte meg az előadóknak a hasznos információkat, illetve a hallgatóság kitüntető figyelmét.

Az Egri Pedagógiai Központ vezetőjének előadása alább olvasható. A konferencia további előadásai ezen a linken érhetők el.

Heves megyei szakmai tanévnyitó konferencia - 2017.

A Heves megyei szakmai tanévnyitó konferenciára – melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Klebelsberg Központ közreműködésével az Egri Pedagógiai Oktatási Központ szervezett – 2017. augusztus 28-án, a megyeháza Barkóczy-termében került sor.

A résztvevőket, Heves megye százhatvanöt intézményvezetőjét dr. Pajtók Gábor kormánymegbízott, a Heves Megyei Kormányhivatal vezetője köszöntötte.

A konferenciát megtisztelte részvételével dr. Palkovics László oktatásért felelős államtitkár, Brassói Sándor, az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese, valamint Kotán Attila, a Klebelsberg Központ elnökhelyettese.

Szintén megjelent a konferencián dr. Liptai Kálmán, az Eszterházy Károly Egyetem rektora, dr. Pajtókné dr. Tari Ilona, az egyetem rektorhelyettese, Martonné Adler Ildikó, Eger Megyei Jogú Város alpolgármestere, dr. Németh Zoltán, az Egri Főegyházmegye oktatási irodavezetője, Ballagó Zoltán, az Egri Tankerületi Központ igazgatója, Horváth Márta, a Hatvani Tankerületi Központ igazgatója, illetve Fábri Eufrozina, az Egri Szakképzési Centrum főigazgatója.

A kormánymegbízott köszöntőjét követően a résztvevők a tanulók művészeti produkcióit hallgathatták meg. Az Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium tizenegyedik osztályos tanulója, Komáromi Nagy Márton Schubert Esz-dúr impromptu című darabját adta elő zongorán, majd Balogh József Iskolanyitó című versét mondták el az Egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola tanulói, végül a hatvani Kocsis Albert Zeneiskola, Alapfokú Művészeti Iskola magánének szakos növendéke, Calók László adta elő A zene az kell című dalt.

Dr. Palkovics László államtitkár a köznevelési rendszer fejlesztési irányairól és az új tanév feladatairól, a pedagógusbér-emelés szeptemberben életbe lépő újabb üteméről, az iskolafejlesztésekről, az ingyenes gyermekétkeztetésről és tankönyvellátásról, az államilag támogatott nyelvvizsgáról, valamint az oktatást, a gyermekek, a szülők és pedagógusok életét érintő más előrelépésekről tájékoztatta a jelenlévőket.

Az Oktatási Hivatal új tanévet érintő feladatairól Brassói Sándor elnökhelyettes beszélt, a Klebelsberg Központ idei tanévre tervezett legfontosabb feladatait és fejlesztéseit pedig Kotán Attila elnökhelyettes mutatta be.

Az Egri Pedagógiai Oktatási Központ szervezésében a 2017/2018-as tanév során megvalósuló megyei szakmai programokat Schmidt Istvánné, az Egri Pedagógiai Oktatási Központ főosztályvezetője ismertette.

A szakmai tanévnyitó konferencia előadásainak prezentációi:

 

eTwinning Magyarország Verseny 2017 – felhívás

Az eTwinning magyarországi Szolgáltató Pontja minden évben versenyt hirdet a programban résztvevő magyar pedagógusok számára. A verseny elsődleges célja, hogy megismerjük az óvodák és iskolák eTwinninges munkáját, valamint elismerésben részesítsük a pedagógusok és diákcsoportok eredményes együttműködését.

A versenyre jelentkezés feltétele, hogy projektje elnyerje a Nemzeti Minősítést (Quality Label). A minősítésre egy online űrlapon keresztül jelentkezhet az eTwinning Live felületén projektje alatt a „jelentkezés Minősített eTwinning projekt címre" kattintva.

Minősített eTwinning projekt címre jelentkezés feltételei:

  1. Meg kell jeleníteni a projekt közös céljait, terveit.
  2. A projekt vagy az utolsó szakaszában jár vagy már befejezett.
  3. A jelentkezést benyújtó tanárnak aktívan részt kell vennie a projektben.
  4. A partnerek közötti együttműködést egyértelműen be kell mutatni.
  5. A projekt eredményeit be kell mutatni.

Amennyiben az Önök eTwinninges projektje megfelel ezen feltételeknek, jelentkezzenek a versenyre, hiszen a korábbi évek tapasztalata az, hogy mind a pedagógusoknak, mind a diákoknak felejthetetlen élményt jelentett a versenyen és a gyereknapon való részvétel.

Helyezéstől függetlenül minden résztvevő eTwinning ajándékcsomagot, a helyezettek pedig IKT eszközökre fordítható utalványokat kapnak, illetve minden résztvevőnek lehetőséget biztosítunk az eTwinning gyereknapon való részvételre.

Dátumok:
A Minősített eTwinning projekt címre jelentkezés határideje, amennyiben szeretnének részt venni az eTwinning Magyarország 2017 versenyen: szeptember 6., 12:00 óra (Ha a hazai versenyen nem kívánnak részt venni, de szeretnének minősítést kapni, akkor arra 2017. szeptember 29-ig jelentkezhetnek)
A versenyre a Minősített eTwinning projekt cím elnyerése után folyamatosan jelentkezhetnek itt szeptember 11. 12:00 óráig.
A csapatok nagyszámú jelentkezése esetén online válogatót tartunk. Amennyiben online fordulóra is sor kerül, a versenyen résztvevő csapatok listáját szeptember 14-én hozzuk nyilvánosságra.

A versenynapra 2017. október 12-én kerül sor Budapesten és október 13-án rendezzük meg az eTwinning Gyereknapot.

Kik vehetnek részt a versenyen?
Minden projekt, amelyet 2017-ben kapott Nemzeti Minősített eTwinning projekt címet (Quality Label), jelentkezhet a versenyre. Egy intézményből korlátlan számú projekt nevezhető, amennyiben a verseny feltételeinek megfelelnek. A versenynapon minden induló projekt esetében csapatonként maximum 10 fő vehet részt. A csapatok nagyszámú jelentkezése esetén online válogatót tartunk. Amennyiben online fordulóra is sor kerül, a versenyen résztvevő csapatok listáját szeptember 14-én hozzuk nyilvánosságra.

Kategóriák
A hazai verseny a következő három kategóriában zajlik:

  1. Óvoda és általános iskola alsó tagozat
  2. Általános iskola felső tagozat
  3. Középiskola


A regisztráció során meg kell jelölni, hogy az iskola melyik kategóriában kíván nevezni. A jelentkezők számától és összetételétől függően a magyar NSS dönthet a kategóriák összevonása mellett.

A verseny menete
Amennyiben 10-nél több csapat jelentkezik a versenyre, előválogatót tartunk. Az előválogatóhoz a projektekhez kapcsolódó testvértér oldalakat nézzük át, az oda feltöltött illetve a Nemzeti Minősített eTwinning projekt címre jelentkezéskor megadott projekt produktumok, elért eredmények és publikussá tett anyagok alapján pontozással dönt a zsűri arról, hogy mely csapatok vesznek részt versenynapon.

A versenyen minden csapatnak 20 perc áll rendelkezésre projektje bemutatására. A bemutató a csapatok által kiválasztott formában történhet. A felkészülésben a projektvezető pedagógus is részt vehet, de lehetőség szerint a diákok mutatják be a projektet. Későbbiekben segítséget nyújtunk a csapatoknak az eredményes felkészüléshez és a prezentáció elkészítéséhez.

Utazás
A versenyre érkező csapatok számára transzfer buszt biztosítunk a lakóhely és a verseny helyszíne között. Azok a csapatok, akik ezt a lehetőséget szeretnék igénybe venni, az online jelentkezésnél tudják majd jelezni felénk. A verseny és a gyereknap idejére a csapatoknak ellátást biztosítunk.

Értékelés
A versenyt szakértők és/vagy NSS tagok zsűrizik, akik a helyszínen pontozzák a csapatokat és szükség esetén további kérdéseket tesznek fel a diákoknak. A zsűritagok egyénileg pontoznak, a pontszámok végül összeadódnak. Az értékelés a Központi Szolgáltató Pont által kidolgozott szempontrendszer alapján történik, amely itt érhető el.

Letölthető értékelési szempontok!

Amennyiben kérdésük lenne, kérjük, hogy írjanak az etwinning@oh.gov.hu címre.

A digitális kompetencia fejlesztése - eTwinning webináriumok 2017

Az eTwinning Magyarországi Szolgáltató Pontja 2017. őszén is változatos témájú webináriumok keretében nyújt szakmai továbbképzési lehetőségeket a digitális kompetenciafejlesztés iránt érdeklődő pedagógusoknak.

Az online szemináriumok valós idejű kommunikációra lehetőséget adó előadások, melyek során a résztvevőknek különböző témákkal kapcsolatos tanulásra, beszélgetésre és eszmecserére nyílik lehetőségük. A szakértők által vezetett webináriumok alatt feldolgozott témák az eTwinning programhoz és tevékenységekhez, valamint a digitális kompetencia fejlesztéséhez kapcsolódnak.

Időpontok

Augusztus 28. 19:00

Előadó: Kalocsa Ibolya eTwinning nagykövet

Az előadó eTwinning nagykövetként, sok kiváló projekt részvevőjeként igyekszik praktikus tippeket és tanácsokat adni mindazoknak, akik az új tanévben szívesen részt vennének eTwinning projektekben, de eddig haboztak elkezdeni. Mi az eTwinning? Hogyan találjunk partnereket? Hogyan tervezzünk közösen? Mik legyenek az első lépések? Ezekben a kérdésekben próbál segíteni a webinárium.

Augusztus 30. 17:00

Előadó: Szabó Zsófia az eTwinning Magyarországi Szolgáltató Pont senior koordinátora

A Nemzeti Minősített eTwinning díjak és az Európai Minősített eTwinning díjak feltételeinek, elvárásainak bemutatása, a szempontrendszer ismertetése, a jelentkezés menete. „eTwinning iskola" koncepció ismertetése. Hazai és nemzetközi versenyre jelentkezés feltétele, menete, határidők. Tippek a sikeres jelentkezéshez.

Október

Előadó: Kiss Mónika eTwinning nagykövet és Mataisz Zsuzsanna általános iskolai pedagógus

Webináriumunkkal elsősorban az óvodás, valamint kisiskolás gyerekekkel foglalkozó kollégáknak szeretnénk kedvet csinálni, bátorítást adni az eTwinning projektek elindításához. A „JELen vagyunk!" projekt kapcsán elmeséljük egy, a Digitális témahéten megvalósított projektünkkel kapcsolatos élményeinket, mesélünk tapasztalatainkról, mind a már gyakorlott, mind pedig az eTwinninggel ismerkedő tanító szemszögéből megközelítve. IKT eszközök? Projektek? Web 2.0? Közösségépítés? Közös gondolkodás? Nem is olyan nehéz! Aki meghallgatja, bátran belevág majd a kalandokba az eTwinning projektek világában.

December

Előadó: Egri Józsefné eTwinning nagykövet

Aki foglalkozott már nemzetközi projektekkel, az tudja milyen fontos a projekt eredményeinek disszeminálása, publikálása.
A projektmunka során számos eredmény születik – fotókat, plakátokat, videókat, kérdőíveket, prezentációkat készítenek a diákok, melyekből egy látványos, jól rendszerezett és áttekinthető digitális könyvet nagyon egyszerűen összeállíthatunk, vagy akár a diákokkal is elkészíttethetjük, ha ismerünk néhány ingyenes e-book készítő alkalmazást. Ezek közül szeretnék 2-3 könnyen elsajátítható és könnyen kezelhető alkalmazást bemutatni az érdeklődő kollégáknak.

Csatlakozzanak minél többen!

Cikkünket folyamatosan frissítjük!

OKTATÁSI HIVATAL EGRI PEDAGÓGIAI OKTATÁSI KÖZPONT
TAVASZI PEDAGÓGIAI SZAKMAI NAPOK
2017

Az Egri Pedagógiai Oktatási Központ által szervezett Tavaszi Pedagógiai Napok 2017 szakmai programjairól szóló beszámolót letöltheti a linkre kattintva.

Beszámoló a programokról >>

vissza az előző menü szintre
ugrás a lap elejére
ugrás a főoldalra
vissza a normál változatra