Bemutatóórák az általános iskola felső tagozatán

Téma: Kreatív zenei gyakorlatok a bécsi klasszika stíluskörében

Bemutató pedagógus: Nagyné Rápli Györgyi
Bevezető előadás címe: Tehetségek „extrákkal"
Előadó pedagógus: Krónerné Rózsavölgyi Ildikó
Tantárgy/nevelési terület: ének-zene
Évfolyam: 8. évfolyam
Helyszín: Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
2030 Érd, Bajcsy Zs. út 19-21.
Időpont: 2016. november 15. (kedd) 10:15-12:30

Téma: Krimi az irodalomórán, azaz kötelező irodalom másképpen

Bemutató pedagógus: Prácserné Kóbor Erika
Bevezető előadás címe: Hogyan valósulhat meg egyszerre a tehetséggondozás és a fejlesztés a tanórán?
Előadó pedagógus: Váradiné Szép Emese
Tantárgy/nevelési terület: magyar irodalom/ értelmi, érzelmi, erkölcsi nevelés
Évfolyam: 8. évfolyam
Helyszín: Herman Ottó Általános Iskola és Tudásközpont
1149 Budapest, Egressy u. 69.
Időpont: 2016. november 15. (kedd) 8:30-10:15

Téma: Tehetséggondozás matematikaórán – hozzárendelések, függvények

Bemutató, előadó pedagógus: Ruzsinszkiné Lukácsy Margit
Tantárgy/nevelési terület: matematika
Évfolyam: 7. évfolyam
Helyszín: Kelenvölgyi Általános Iskola
1116 Budapest, Kecskeméti József utca 14.
Időpont: 2016. november 15. (kedd) 11:30-13:30

Téma: Differenciáló módszerek testnevelésórán – támaszugrások oktatása

Óravázlat
Prezentáció

Bemutató, előadó pedagógus: Kollár Tibor
Tantárgy/nevelési terület: testnevelés
Évfolyam: 8. évfolyam
Helyszín: Gulner Gyula Általános Iskola 1183 Budapest, Gulner Gyula utca 2.
Időpont: 2016. november 16. (szerda) 8:55-11:00

Téma: Különböző képességű tanulók fejlesztéséhez használt módszerek, munkaformák – felzárkóztatás

Bemutató pedagógus: Fischer Júlia Sylvia
Előadó pedagógus: Varga Andrea
Tantárgy/nevelési terület: angol nyelv
Évfolyam: 5. évfolyam
Helyszín: Budapest V. Kerületi Váci Utcai Ének-zenei Általános Iskola
1056 Budapest Váci utca 43.
Időpont: 2016. november 17. (csütörtök) 9:00-11:00
Téma: Toldi, avagy egyéni és csoportfejlesztés egy színi előadásra készülve
Bemutató pedagógus: Papp Márta
Tantárgy/nevelési terület: drámapedagógia/ kreativitásfejlesztés, tehetséggondozás
Évfolyam: 5-8. évfolyam
Helyszín: Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskola 1092 Budapest, Bakáts tér 12.
Időpont: 2016. november 17. (csütörtök) 14:00-16:00

Téma: Tehetséggondozás a német nyelv tanításában – Márton-napi hagyományok

Bemutató, előadó pedagógus: Varga Ágnes
Tantárgy/nevelési terület: német nyelv
Évfolyam: 6. évfolyam
Helyszín: Szilágyi Erzsébet Gimnázium 1016 Budapest, Mészáros u. 5-7.
Időpont: 2016. november 15. (kedd) 10:45-12:30

Téma: Tehetséggondozás és hátránykompenzáció angolórán – készségfejlesztés

Bemutató pedagógus: Szabó Katalin
Előadó pedagógus: Bartos Ildikó
Tantárgy/nevelési terület: angol nyelv
Évfolyam: 7. évfolyam
Helyszín: Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
1082 Budapest Horváth Mihály tér 8.
Időpont: 2016. november 17. (csütörtök) 9:30-11:30

Téma: Tehetséggondozás a művészeti nevelésben – művészettörténet a gyakorlatban: a középkor művészeti stílusai, gótika

Bemutató, előadó pedagógus: Mózessy Egon
Tantárgy/nevelési terület: rajz és vizuális kultúra
Évfolyam: 6. évfolyam
Helyszín: Lisznyai Utcai Általános Iskola 1016 Budapest, Lisznyai utca 40-42.
Időpont: 2016. november 15. (kedd) 9:30-11:30

Téma: Olvasmányélmények csoportmunkában – Nekünk tetszett, te is olvasd el!

Bemutató pedagógus: Váradiné Szép Emese
Bevezető előadás címe: „Kötelezők" másképpen
Előadó pedagógus: Prácserné Kóbor Erika
Tantárgy/nevelési terület: magyar irodalom/értelmi, érzelmi, erkölcsi nevelés
Évfolyam: 8. évfolyam
Helyszín: Zrínyi Miklós Általános Iskola 1171 Budapest, Sisakos sáska utca 3.
Időpont: 2016. november 16. (szerda) 9:30-11:30

 

Vissza a tartalomjegyzékhez

Nyomtatás