Mentor (EFOP-3.1.5-16-2016-00001)

Az Oktatási Hivatal által megvalósított EFOP-3.1.5-16-2016-00001 „A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása" című kiemelt projekt munkatársakat keres (óvodai szakterületen) mentor munkakörben

Fontosabb feladatok:

Az EFOP-3.1.5-16-2016-00001 „A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása" című kiemelt projekt (a továbbiakban: Projekt) keretében a bevont 150 köznevelési feladatellátási helyen (óvodában) mentori támogatás nyújtása. A mentor feladata az adott intézményben:

  • a komplex köznevelési intézményfejlesztési folyamat támogatása, nyomon követése az oktatási esélyegyenlőségi szempontok fókuszban tartásával
  • komplex köznevelési intézményi helyzetelemzés, fejlesztési és intézkedési tervek készítésében való közreműködés és azok végrehajtásának támogatása
  • a köznevelési intézmény fenntartójával, társadalmi környezetével való együttműködés
  • a mentorált köznevelési intézményben dolgozó pedagógusok számára szakmai team ülések, esetmegbeszélések, műhelymunkák szakmai előkészítése és megvalósítása
  • pedagógusok számára képzések, workshopok tartása térségi szinten a komplex intézményfejlesztési terv megvalósításához kapcsolódóan
  • jó gyakorlatok adaptációjának támogatása, az adaptációs folyamat minőségbiztosításában való közreműködés
  • a végzettség nélküli iskolaelhagyáshoz kapcsolódó korai jelzőrendszer gyakorlati használatát támogató fejlesztésekben való közreműködés
  • kapcsolattartás az óvodai alprojekt munkatársaival, illetve az Oktatási Hivatal kijelölt szereplőivel
  • részvétel az óvodai alprojekt által szervezett mentori képzéseken és a hálózati munkához kapcsolódó workshopokon
  • adminisztráció, munkadokumentáció vezetése, szakmai beszámolók összeállítása
  • közreműködés a komplex köznevelési intézményfejlesztési folyamat minőségbiztosításában.

Elvárt kompetenciák:

  • óvodapedagógusi diploma
  • legalább 10 év óvodapedagógia területén szerzett gyakorlat
  • pedagógus szakvizsga
  • minimum 2 éves komplex intézményfejlesztési folyamatban (pl. Comenius program, IPR stb.) szerzett tapasztalat
  • oktatási innovációs folyamatokban, kiemelten oktatási hátránykompenzáló kezdeményezésekben szerzett tapasztalat (pl. IPR, közoktatási esélyegyenlőségi szakértői feladatok)
  • tanácsadói, szaktanácsadói, mentori, mentorpedagógusi, szupervíziós tapasztalat
  • minőségbiztosítási területen szerzett tapasztalat
  • intézmény- vagy szervezetfejlesztési területen szerzett tapasztalat
  • hálózatépítési, hálózatfejlesztési tapasztalatok
  • csoportvezetési, képzés- vagy tréningvezetési tapasztalat
  • felhasználói szintű IKT ismeretek
  • kiváló kommunikációs készség szóban és írásban egyaránt
  • kiváló koordinációs és problémamegoldó készség
  • proaktív, önálló munkavégzés
  • problémamegoldó gondolkodás
  • büntetlen előélet

Előnyt jelent:

  • óvodai EFOP projektben szerzett tapasztalat

Amit kínálunk:

  • versenyképes juttatási csomag
  • határozott idejű, a Munka Törvénykönyve szerinti alkalmazotti munkaviszony
  • részmunkaidő
  • szakmai fejlődési lehetőség
  • a projekthez kapcsolódó képzéseken való részvételi lehetőség

A munkavégzés ideje tervezetten: 2018. július 1. – 2020. június 30.

A munkavégzés módja, helye:

A projekt keretében a bevont 150 köznevelési (óvodai) feladatellátási hely óvodai mentori támogatását szükséges elvégezni. 1 fő mentor tervezetten 4-6 óvodai feladatellátási hely támogatását biztosítja.

Érintett megyék:

  • Békés
  • Borsod-Abaúj-Zemplén
  • Hajdú-Bihar
  • Jász-Nagykun-Szolnok
  • Szabolcs-Szatmár-Bereg

Jelentkezési határidő: 2018. május 22.

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését, kérjük, küldje el az allas@oh.gov.hu e-mail címre a fizetési igény, a választott/ preferált megye, a vállalt heti óraszám, valamint a projekt megjelölésével:

  • magyar nyelvű EUROPASS önéletrajzát
  • iskolai végzettségeit igazoló dokumentumait.

Amennyiben a munkával kapcsolatban kérdése van, kérjük, hogy kérdéseit írásban küldje el az efop315.projekt@oh.gov.hu e-mail címre.