Microsoft rendszergazda

Az Oktatási Hivatal üzemeltetési csoportja új munkatársakat keres Microsoft rendszergazda munkakörbe.

Az új munkatárs az alábbi feladatokra számíthat:

A munka során lehetőség nyílik a legmodernebb technológiák és rendszerek üzemeltetésére.

A feladatok részletezve:

  • meglévő Microsoft-rendszerek üzemeltetése;
  • események monitorozása és a felmerülő hibák javítása;
  • 2-3nd level Support feladatok ellátása;
  • frissítések, migrációk, verzióváltások végrehajtása;
  • új rendszerek bevezetése, telepítése;
  • az informatikai szerverpark üzemeltetése;
  • Microsoft felhős szolgáltatások adminisztrálása;
  • dokumentálás.

Elvárások:

  • középfokú vagy felsőfokú informatikai rendszer-üzemeltetői szakképzettség;
  • 2 év aktív Windows Server (2016–2019) adminisztrátori tapasztalat;
  • PowerShell-scriptek írásában szerzett gyakorlat;
  • különböző szerver/kliens/hálózati architektúrák, komponensek ismerete;
  • AD-, GPO-, DNS-, DHCP-, IIS-üzemeltetési tapasztalat;
  • alapfokú angol nyelvtudás;
  • kreatív gondolkodás, nyitottság az újdonságokra, tanulási/fejlődési hajlandóság;
  • precíz, felelősségteljes, szükség esetén önálló munkavégzés;
  • csapatjátékos-szemlélet.

A törvény által előírt feltételek:

  • az 599/2021. (X. 28.) Korm. rendelet értelmében 2021. december 15-től új foglalkoztatási jogviszony csak olyan személlyel lehetséges, aki a védőoltást (kétdózisú oltóanyag esetén mindkét dózist) felvette, kivéve, ha részére egészségügyi indokból ellenjavallt, és ezt az érintett személy háziorvosa vagy az érintett személyt kezelő szakorvos által kiállított szakvélemény alátámasztja.

Előnynek számít:

  • multinacionális vállalatnál szerzett tapasztalat;
  • magas rendelkezésre állású környezetben szerzett üzemeltetési tapasztalat;
  • Exchange szerver üzemeltetésében szerzett tapasztalat;
  • SharePoint szerver üzemeltetésében/adminisztrációjában szerzett tapasztalat;
  • SQL szerver üzemeltetésében szerzett tapasztalat;
  • System Center-termékek üzemeltetésében szerzett tapasztalat;
  • Azure AD és Microsoft 365 szolgáltatások üzemeltetésében szerzett tapasztalat;
  • Microsoft-alapú informatikai rendszerekhez kapcsolódó vizsgák és tanúsítványok megléte.

Amit kínálunk:

  • alkalmazotti munkaviszony a munka törvénykönyve szerint;
  • versenyképes juttatási csomag;
  • Microsoft és HPE tanfolyami anyagok önálló tanuláshoz;
  • heti többszöri otthoni munkavégzés lehetősége;
  • szakmai kihívást jelentő, változatos feladatok;
  • folyamatos szakmai fejlődési lehetőség;
  • stabil háttér.

A munkavégzés helye: 1122 Budapest, Maros utca 19–21. (a Széll Kálmán tér és a Déli pályaudvar között)

Ha ajánlatunk felkeltette érdeklődését, kérjük, magyar nyelvű önéletrajzát küldje az allas@oh.gov.hu e-mail-címre a fizetési igény megjelölésével.