Tréner (EFOP-3.2.15 kiemelt projekt)

Az EFOP-3.2.15-VEKOP-17-2017-00001 kódszámú, „A köznevelés keretrendszeréhez kapcsolódó mérési-értékelési és digitális fejlesztések, innovatív oktatásszervezési eljárások kialakítása, megújítása" című kiemelt projekt (továbbiakban: Projekt) tréner munkakörben munkatársat keres határozott idejű munkaszerződéssel.

A Projekt keretében végbemenő fejlesztési folyamat részeként pedagógusokat és animátorokat készítünk fel egy komplex felkészítési rendszer keretében. A felkészítés részei a 30 órás képzések, az erre illeszkedő mentoráció – mint folyamatkísérés –, illetve a műhelyalkalmak, amelyek a visszacsatolás és feldolgozás feladatát látják el.
Jelen felhívás célja a képzéseket és műhelytalálkozókat vezető trénerek bevonása.

Fontosabb tréneri feladatok:

  • 30 órás, bentlakásos továbbképzések megtartása pedagógusok számára;
  • 30 órás, bentlakásos képzések megtartása animátorok számára;
  • pedagógusoknak szóló műhelytalálkozók vezetése mentorokkal;
  • a pedagógusok és animátorok érzékenyítése a Projekt iránt;
  • részvétel a 30 órás, bentlakásos trénerképzésen és a kötelező munkatársi találkozókon;
  • kapcsolattartás a Projekt munkatársaival, illetve az Oktatási Hivatal kijelölt szereplőivel;
  • adminisztráció, munkadokumentáció vezetése, szakmai beszámolók összeállítása;
  • részvétel a fejlesztési folyamatba való visszacsatolásban;
  • közreműködés a képzések minőségbiztosításában.

Elvárt feltételek és kompetenciák:

  • büntetlen előélet (bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány);
  • felsőfokú végzettség és legalább 5 éves tapasztalat pedagógus- vagy pedagógiai munkát segítő munkakörben, illetve oktatói, képzői szakterületen;
  • a Microsoft Office-programcsomag felhasználói szintű ismerete;
  • problémamegoldó gondolkodás;
  • terhelhetőség, megbízhatóság, precíz és proaktív munkavégzés, kiemelkedő kommunikációs készség, kapcsolatteremtő készség, szervezőkészség, rendszerszemlélet.

Előnyt jelentő szempontok:

  • asszertív kommunikációs végzettség;
  • a projektmenedzsment-elmélet ismerete és projekttervezési, projektmegvalósítási tapasztalat;
  • informális, nem formális, formális tanulásban szerzett tapasztalat;
  • csoportvezetői tapasztalat;
  • folyamatsegítői tapasztalat;
  • táborszervezői, táborvezetői tapasztalat;
  • élménypedagógiai, játékpedagógiai tapasztalat.

Benyújtandó igazolások, referenciák:

  • az elvárt feltételek bemutatása az önéletrajzban (feltételenként legfeljebb 5 db);
  • az előnyt jelentő szempontok bemutatása az önéletrajzban (szempontonként legfeljebb 1 db);

Amit kínálunk:

  • versenyképes juttatási csomag;
  • a Munka Törvénykönyve szerinti, határozott idejű alkalmazotti munkaviszony;
  • teljes vagy részmunkaidő;
  • szakmai fejlődési lehetőség.

A munkavégzés helye: A 30 órás, bentlakásos képzések helyszínét a képzésre jelentkező animátorok és pedagógusok területi jellemzőinek függvényében választják ki a konvergenciarégiókban. A feladatok elvégzéséhez kapcsolódó utazások költségét a Projekt megtéríti a munkavállalóknak. Az Oktatási Hivatal budapesti telephelyén rendszeres időközönként munkatársi találkozók vannak, amelyeken kötelező a részvétel.

A felvétel egyéb követelménye: A kiválasztási folyamatban kötelező részt venni a 30 órás (3 napos), bentlakásos trénerképzésen, amelyre a tervek szerint 2017 decemberében, illetve 2018 januárjában kerül sor. Színhelye várhatóan Pest megyében vagy Budapesten lesz.

A munkavégzés időtartama: a tervek szerint 2018. február 1-től

  • 2018. május 31-ig (animátortréner), vagy
  • 2018. november 30-ig (pedagógustréner), vagy
  • 2019. szeptember 30-ig (pedagógustréner).

Jelentkezési határidő: 2017. november 15.

A jelentkezés módja: Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését, kérjük, a fizetési igény, a vállalt heti óraszám és a célcsoport- (pedagógus és/vagy animátor) preferencia megjelölésével küldje el az allas@oh.gov.hu e-mail-címre

  • magyar nyelvű EUROPASS-önéletrajzát, melyben év/hónap pontossággal tüntesse fel a szakmai tapasztalatait;
  • motivációs levelét a következő témák egyikében (legfeljebb 2500 leütés):
    • saját élményű elemzés táborvezetői tapasztalatomról;
    • megélt informális és nem formális tanulási alkalmaim;
    • írja le és indokolja azt a tábort, amelynek célja a köznevelés valamely jelentős problémájának enyhítése lenne.

Amennyiben a munkával kapcsolatban kérdése van, kérjük, írásban küldje el a kapcsolo@oh.gov.hu e-mail-címre.